AnyRing i MyTones – Problem z dzwonkami w iPhone rozwiązany

Dwie aplikacje o podobnych walorach. Za jedną niestety przyjdzie nam zapłacić, druga jest bezpłatna i w zupełności nam wystarczy. Ktoś by pomyślał „po co pisać o dwóch aplikacjach dających tę samą funkcjonalność?” – otóż odpowiedź jest prosta. Faktycznie każda z tych aplikacji daje nam takie same rezultaty jednak sposób ich funkcjonowania… i używalność interfejsu obydwu powinna być rozważona przez każdego osobiście. Proponujemy przetestować obydwie opcje. Przystąpmy zatem do krótkich charakterystyk obu aplikacji.

AnyRing – cena $ 3,99 – jej cena nie powinna odstraszać. Jest to prawdziwy kombajn, który umożliwia nam ustawienie jako dzwonek dowolnego utworu z iPoda. Działa to mniej więcej w taki sposób, że gdy dzwoni telefon, aplikacja załącza moduł iPod i odtwarza dany utwór. Pozwala to przede wszystkim na odtwarzanie muzyki w najlepszej dostępnej jakości (MP3 lub ACC) na jaką pozwala elektronika naszego urządzenia. Jest to zdecydowany plus dla tej aplikacji jednak zaleca się ją dla urządzeń szybszych (iP 3GS, iP 4) gdyż w zależności od obciążenia naszego smartfona różnymi otwartymi aplikacjami w tym wypadku iPod jest procesem, który musi być cały czas włączony. Aplikacja standardowo pozwala na przycięcie każdej wybieranej melodii i personalizowanie ich dla wybranych osób. Analogicznie możemy ustawiać i personalizować dźwięki smsów.

MyTones – Aplikacja darmowa i to jej zdecydowana przewaga nad AnyRing. Doskonale sprawdzi się w przypadku słabszych modeli iPhone. Interfejs umożliwia wybranie dowolnego utworu z biblioteki, przekonwertowanie i zapisanie jako tradycyjny dzwonek iPhone dostępny w ustawieniach telefonu. Również możliwe jest przycinanie utworu. Jedynym mankamentem jest fakt, że konwersja dzwonka może potrwać nawet kilka minut w zależności od jego długości po przycięciu.

Obydwie aplikacje to rewolucja w systemie iOS. Bez jednej z tych aplikacji trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie iPhone. Standardowe dzwonki brzmią niejednokrotnie jak nudna, znana bardzo dobrze melodyjka ze starszych modeli telefonów Nokia. Dawno temu jeden z hakerów grupy Dev Team tak skomentował wieść, że w iPhone nie można ustawiać dzwonków domyślnie z biblioteki iPoda, co wydawało się wtedy oczywiste, w taki oto sposób – „I jak tu nie robić Jailbreaka skoro Steve wprowadza takie głupie ograniczenia”.

Dodano: Przeczytaj również tu o Ringtone Designer, o którym napisaliśmy w późniejszym terminie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...