Installous – Wszystko to czego inni nie napiszą

Installous to niezwykle kontrowersyjna aplikacja z Cydia Store. Na wielu stronach temat jest pomijany, ze względu na jej hakerski i złodziejczy charakter. Tak, jest to aplikacja za pośrednictwem której zainstalujecie zupełnie za darmo (nielegalnie) płatne aplikacje z AppStore… Wielu z Was wgrywa samodzielnie zcrackowane aplikacje poprzez iTunes ściągając je z internetu w postaci plików *.ipa. W taki sposób można zarazić swojego iPhone, iPad czy iPod szkodliwych oprogramowaniem. Mimo wszystko choć na dzień dzisiejszy taki proceder nie jest powszechny (raczej haker cieszy się gdy uda mu się zcrackować i udostępnić aplikację) jednak tendencja szybko powinna się odwrócić. W Installous’ie mamy do dyspozycji wyłącznie teoretycznie autoryzowane aplikacje. Co nie znaczy, że nie może w nich być wirusów. To tylko informacja, że aplikacja tam zgłaszana jest przez nie byle kogo jak przez zarejestrowanego użytkownika co minimalizuje prawdopodobieństwo ściągnięcia zainfekowanego pliku. W podobny sposób było z wirusami komputerowymi. Niedługo nasze iPhone’y, iPody i iPady będą częściej chorowały niż nasze komputery. Zostawmy jednak falę przyszłościowych wirusów i wróćmy do tematu naszej aplikacji Installous. Wiemy już do czego służy. Warto wspomnieć, że interfejsem i funkcjonalnością jest wręcz identyczna z tradycyjnym App Store.

Przejdźmy do rzeczy – Informacje zawarte w tym artykule prezentowane są wyłącznie w celach edukacyjnych i informacyjnych. AppleApps.pl w żaden sposób nie namawia czytelników do korzystania z nielegalnego oprogramowania.

Instalacja Installous

Instalacja następuje poprzez Cydię.

1. Klikamy na Manage -> Sources -> Edit -> Add.

2. Wpisujemy adres nowego repozytorium: http://cydia.hackulo.us

3. Klikamy na Add Source

4. Wyszukujemy aplikację Installous i instalujemy jak każdy inny program z Cydia Store

Korzystanie jest niezwykle proste i bardzo intuicyjne – nie powinno sprawić żadnych problemów. Dla własnych testów, warto zainstalować.

UPDATE 1: Niestety Installous już z nami nie ma [*] artykuł na temat alternatyw przeczytasz tu: http://appleapps.pl/2013/02/co-zamiast-installous/

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...