Skype na iOS

Szczególnie teraz, gdy w wersji 3.0 doczekaliśmy się wideorozmów, Skype stał się bardzo popularny. Objął właśnie piąte miejsce w rankingu bezpłatnych aplikacji i wciąż pnie się w górę. Śmiało pokuszę się o tezę, iż będzie długo okupował pierwsze miejsce.

Teraz oprócz wykonywania i odbierania telefonów za wykorzystaniem wyłącznie internetu Wi-Fi lub sieci 3G i eliminacją wszelkich operatorów komórkowych, mamy do dyspozycji także znany, dobrze rozreklamowany FaceTime. Pamiętajmy o tym, że program zasłynął głównie na PC, więc analogicznie możemy łączyć się również z komputerami. Już nie musimy ograniczać się jedynie do iPhone 4. Aplikacja pozwoli nam wykonywać połączenia również z iPhone 3GS oraz iPod touch 4G, a odbierać nawet z tabletu iPad i iPod touch 3G. Jednak, czy nie jest to swoistym golem samobójczym Apple? No chyba, że Skype ma być jedynie wabikiem na właścicieli iPhone 3GS, który ma ukazać dobrodziejstwa, jakie może przynieść FaceTime…

Aplikacja jest w pełni darmowa, gotowa do ściągnięcia z App Store. Działa od iOS 4 w górę. Szacowany średni przesył danych w trakcie rozmowy wideo to około 3,4 MB/min.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...