Zainstaluj każdą aplikację na każdym iOS

Ile razy zdarzyło ci się, że aplikacja, którą chciałeś zainstalować wymagała innej wersji iOS? Często jest tak, że chcemy zainstalować aplikację, o której wspaniałości usłyszeliśmy lub przeczytaliśmy jednak za chwilę okazuje się, że albo aplikacja nie działa na naszym urządzeniu z powodu zbyt słabego sprzętu albo zwyczajnie dlatego, że wymaga wyższej wersji iOS (lub czasem niższej). Czy to oznacza, że dopóki nie zmienimy parametrów naszego urządzenia nie mamy szans na instalację oprogramowania? Nic bardziej mylnego. To, że aplikacja jest dedykowana dla danej wersji systemu operacyjnego nie oznacza, że na innej wersji nie będzie działać. Co zatem możemy zrobić? Możemy spróbować oszukać instalator aplikacji co do wersji naszego iOS wtedy instalator podejmie próbę zainstalowania aplikacji. To, że instalator podejmie próbę instalacji nie oznacza od razu, że od dziś będziemy mogli mieć każdą aplikację gdyż niektóre zapewne stwarzają wymagania systemowi operacyjnemu, których inny nie spełni. Nie mniej jednak za każdym razem warto spróbować.

Co zatem należy zrobić aby zmylić instalator?

Do tego celu powinniśmy skorzystać z programu iFile lub dowolnego innego znanego nam edytora, w którym można edytować pliki *.plist.

Odzukaj ścieżki pliku znajdującego się pod adresem: /System/Library/CoreServices/SystemVersion.plist a następnie wyedytuj klucz ProductVersion wprowadzając satysfakcjonującą Cię wersję oprogramowania i kliknij Save.

Zanim spróbujesz zainstalować niededykowaną aplikację zrestartuj iPhone, iPad lub iPod touch, a po udanej instalacji przywróć oryginalną wartość ProductVersion.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...