Siri – z czym to się właściwie je?

Dam sobie rękę uciąć, że pomysłodawcą wdrożenia aplikacji do iOS był sam Steve Jobs – już teraz człowiek legenda. Aplikacja jest jedną z tych ‚inteligentnych’ i spełnia rolę naszego osobistego asystenta. Pozwoli nam sprawdzić pogodę, czy wiadomości od znajomych, a żeby było poręczniej i ciekawiej to wszystko sterowane będzie naszym głosem, który aplikacja sama rozpozna. Co ciekawe była ona dostępna do niedawna w App Store. Obecnie, jak wiadomo ma być nieodzownym elementem iOS 5 i dzięki temu posiadacze starszych wersji jabłkowego softu mogą już o niej zapomnieć, gdyż na stałe została usunięta ze sklepu. Co więcej twórcy twierdzą, iż do jej użycia niezbędny jest chip A5, co definitywnie eliminuje inne niż najnowszy modele iPhone. Oczywiście możemy liczyć na grupy hakerskie, które z pewnością się tym problemem zajmą. Właśnie przed chwilą dowiedzieliśmy się o udanej próbie zainstalowania Siri na iPhone 4.

Pewnie zastanawiacie się, jak to w ogóle będzie wyglądać. Otóż przykładowo, gdy będziemy chcieli dowiedzieć się, jaką mamy pogodę, zapytamy „Jaka będzie pogoda w ciągu najbliższych godzin?”, no co uzyskamy pisemną odpowiedź typu „Nastąpi nagłe załamanie pogody”. Jednym słowem aplikacja ma znacznie ułatwić nam życie.

Aby być ciągle na bieżąco pamiętaj także o subskrypcji. Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleApps.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...