SemiTether – Tethered Jailbreak dla iOS 5 z ułatwieniami

Sam nie wiem czy tytuł jest wystarczająco trafny. O co chodzi z SemiTether i dlaczego tak późno o tym piszemy? Po kolei. Semitether to mała aplikacja z Cydii dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się na wykonanie Tethered Jailbreaka na nowym iOS 5. O różnicach pomiędzy Tethered a…

Untetherd JB rozpisywałem się już w artykule Tethered i Untethered Jailbreak – Różnice, dlatego ponowne zagłębianie się w temat uważam za nieistotne. Niemniej jednak dla wszystkich tych, którzy nie czują się biegli w temacie polecam powyższą lekturę.

Powracając do tematu:

Semitether to aplikacja, po której zainstalowaniu nasz Tethered iOS może się bez problemu uruchamiać bez konieczności podłączania go do komputera. Jedyną różnicą jest to, że aplikacje, które zostały zainstalowane dzięki wykonaniu Jailbreaka nie będą działać do czasu kiedy ponownie uruchomimy iDevice w trybie Tethered Boot.

Jest to oczywiście rozwiązanie połowiczne i tymczasowe. Dzięki Semitether nie będziemy skazani na brak dostępu do maila, internetu, lub telefonu (wyłączając użytkowników Ultrasn0w).

Aby zainstalować Semitether należy dodać nowe repozytorium do Cydia Store ‚tapając’ odpowiednio na:

Manage > Sources > Edit > Add

i wpisać adres repozytorium:

http://thebigboss.org/semitether/

Dlaczego zatem postanowiono o Semitether wspomnieć dopiero w tej chwili? Niestety po statystykach AppleApps widać, że ogromną popularnością cieszy się temat Installous – Wszystko to czego inni nie napiszą. Do tej pory zainstalowanie Semitether powodowało usunięcie AppSync i w konsekwencji również Installous. Nie chcieliśmy narażać naszych czytelników na problemy związane z nieumyślnym odinstalowaniem Instalatora wersji ‚testowych’ wraz z aplikacjami przezeń zainstalowanymi.

Bądź na bieżąco dzięki subskrypcji. Kliknij ‘Lubię to’, obserwuj AppleApps.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania paru cennych, dla co niektórych słów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...