Grand Theft Auto III – kilka przemyśleń

Popularne 10 lat temu GTA III na PC przeżywa właśnie swoją drugą młodość. Od jakiegoś czasu można aplikacje pobrać na urządzenia z iOS. Choć nie jestem wielkim miłośnikiem gier i nigdy nie byłem to GTA III miało ogromny wpływ na moją młodość 10 lat temu (nie, nikogo nie zabiłem ani nie jestem demonem prędkości ;p)…

Gra jest lekka dla systemu operacyjnego nawet podstarzałego iPhone 3GS dzięki automatycznym ustawieniom wymagań systemowych. Dla nowszych urządzeń gra zostaje wzbogacona o większą ilość detali co na iPhone 4S daje naprawdę świetne wrażenia.

W stosunku do wersji na PC gra zyskała również pewne udoskonalenia. Najważniejszą dla mnie jest możliwość wznowienia do początku misji w przypadku niepowodzenia. Na PC zawsze irytowało mnie to, że muszę od szpitala czy posterunku policji znaleźć samochód (dobry bo rzęchem jeździć nie będę 🙂 ), przejechać dosyć długi dystans tylko po to aby ponownie dostać misję. O ile w przypadku jednego niepowodzenia nie stanowi to większego problemu o tyle w przypadku gdy misja nie powiedzie się kilkukrotnie staje się to dosyć irytujące. Całe szczęście ten problem został rozwiązany poprzez pytanie „Retry?” po przegraniu misji.

Gra jest niezwykle przyjemna a po tak długim czasie nadal pamięta się prawie cała mapę. Dodatkowa możliwość każdorazowego, chwilowego zminimalizowania za pomocą przycisku home ułatwia korzystanie z innych możliwości urządzenia.

Cały czas należy jednak pamiętać o użyciu pamięci. Na starszych urządzeniach np. iPhone 3GS warto zamknąć wszystkie aplikacje zanim przystąpimy do gry. Unikniemy w ten sposób niechcianych crashy.

Poniższy film prezentuje sprawność i sterowanie GTA 3 na iPhone 4S.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość użycia opcji ‚Resume’ podczas kolejnego startu gry co pozwala nam zapomnieć o ostatnio zapisanej grze gdyż gra załaduje się od momentu, w którym ją przerwaliśmy.

Polecam wszystkim bardzo gorąco jednocześnie mając nadzieję, że popularyzacja wpłynie na to, że w niedługim czasie każda kolejna wersja z serii Grand Theft Auto ujrzy światło dzienne na platformę iOS.

Chciałem bardzo serdecznie podziękowac wszystkim, którzy do samego końca wierzyli w powodzenie AppleApps w rywalizacji pomiędzy redaktorami macierzystych blogów o Apple (AppleiPads.pl, AppleiPhones.pl). Mimo iż niestety to mój budżet ucierpiał na całej rywalizacji w dalszym ciągu gorrąco proszę Cię o pomoc. Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj AppleApps.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu i utarcia nosa zarozumialcom z AppleiPads.pl i AppleiPhones.pl :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...