[HIT] Xcode eksportuje aplikacje do Cydii!

Dla tych, którzy nie wiedzą, aplikacje pod iOS pisze się w edytorze zwanym Xcode. Ma on swoje ograniczenia ale jednym z największych moim skromnym zdaniem jest to, że początkujący programista/developer, który dopiero co zaczyna swoja przygodę z programowaniem aplikacji mobilnych nie może ‚pobawić się’ własna aplikacją na fizycznym urządzeniu bez…

specjalnego certyfikatu, który jest generowany i udostępniany przez firmę Apple dopiero po wykupieniu licencji developera (99 dolców ~ 312 zł w chwili gdy pisze ten artykuł).

Od niedawna jednak ten problem połowicznie wydaje się być rozwiązany dla Xcode 4+. Grupa iOSOpenDev udostępniła bowiem szablon dla Xcode do budowy aplikacji, które od razu można wysłać do popularnej Cydii. Nie potrzebne są certyfikaty, konta developerskie i inne biurokratyczne sprawy, które do tej pory odsuwały programistów od tego co tygryski lubią najbardziej – programowania.

Poniższy schemat przedstawia ideę działania szablonu iOSOpenDev.

 

Zachęcam również do obejrzenia krótkiej prezentacji.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie zajrzyj na stronę iOSOpenDev.com gdzie dokładnie wypisano wszystkie możliwości szablonu. Moim skromnym zdaniem jest to duży krok w stronę burzliwego rozwoju aplikacji nieoficjalnych. Wielu developerów niejednokrotnie przeżyło załamanie nerwowe gdy Apple odrzuciło ich misternie pisaną przez wiele tygodni aplikację. Teraz niejeden będzie mógł dać upust swojej złości mszcząc się poprzez wsparcie nieoficjalnych źródeł pozyskiwania oprogramowania. Bez wątpienia rozwój Cydii jest teraz o krok przed wizjonerami firmy Apple.

Bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj AppleApps.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...