Jak zrobić własne graficzne logo operatora? [TUTORIAL]

Długo szukałem sposobu na dodanie do swojego iPhone loga operatora, z którego usług korzystam. Nie interesował mnie napis, który mogę uzyskać za pomocą takich programów jak ‚Make it mine’. Od niedawna stało się to banalnie proste dzięki aplikacji… Zeppelin dostępnej w Cydii. Aplikacja pozwala na dodanie własnych grafik logotypów operatorów. W moim przypadku to sieć Play w związku z czym widok prezentuje się jak na powyższym zdjęciu.

A teraz kilka słów jak osiągnąć pożądany efekt.

Po zainstalowaniu z Cydii aplikacji Zeppelin należy stworzyć własny folder w katalogu /Library/Zeppelin korzystając choćby z programu iExplorer. W moim przypadku jest to folder ‚Play’. Następnie należy skopiować utworzone przez siebie pliki w dowolnym programie graficznym z rozszerzeniem ‚png’. Ważne aby zachować odpowiednią nomenklaturę. Pliki powinny mieć z góry przydzielone nazwy, po których rozpozna je aplikacja – black.png, etched.png i silver.png. Dodatkowo dla wyświetlaczy Retina Display powinniśmy dodać dwukrotnie większe odpowiedniki o nazwach black@x2.png, etched@2x.png i silver@x2.png.

Po skopiowaniu plików w odpowiednie miejsce należy uruchomić menu aplikacji Zeppelin (Ustawienia > Zeppelin) po czym wybrać Theme i zatwierdzić przyciskiem Apply & Respring.

Bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj AppleApps.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...