Przełączanie jasności wyświetlacza jednym dotknięciem

Niby nic szczególnego – prosta aplikacja. Za pomocą jednego przycisku można zmienić poziomy natężenia światła (jasność) emitowanego przez wyświetlacz iPhone. Nie ukrywam, że Autoregulacją, którą szczyci się firma Apple nie zadowala ani mnie ani wielu rozpisujących się w sieci osób.

Cóż więcej dodać? Oczywiście znamy takie rozwiązania jak przycisk Brightness z SBSettings (Cydia) ale w przypadku opisywanej aplikacji jest pewna znacząca różnica – Quick Brightness to aplikacja z App Store i żeby ją zainstalować nie potrzeba wcale Jailbreaka!

Ile razy gdy już kładę się spać i mam ochotę sprawdzić jeszcze pocztę, czy napisać smsa wyświetlacz jest zbyt jasny w ciemnym pomieszczeniu. Innym razem gdy jest bardzo jasno dookoła ekran wydaje się być przyciemniony. W obu tych przypadkach wystarczy jedno dotknięcie aby przełączyć się w inny tryb podświetlenia.

Uruchamiając aplikację po raz pierwszy zostajemy poproszeni o zadeklarowanie dwóch trybów jasności wyświetlacza. Pomiędzy dwoma suwakami znajduje się mały przełącznik za pomocą, którego zmieniamy jeden tryb na drugi. Autor poszedł o krok dalej i dodał funkcję automatycznego przełączania pomiędzy trybami już po samym wybraniu programu z pulpitu urządzenia.

W ten sposób dotknięcie ikony Quick Brightness spowoduje zmianę jasności wyświetlacza. Takie rozwiązania do tej pory były dostępne wyłącznie poprzez Cydia Store. Czyżby Apple powoli otwierało się na rozwiązania niezależnych firm i programistów? Oby czy raczej jest się czego obawiać?

KONKURS!

Dodatkowo mamy dla was garść kodów promocyjnych na aplikację Quick Brightness. Ale zdobycie ich wcale nie będzie proste. Otóż jeszcze dziś późnym wieczorem część kodów wyląduje na naszym Facebook’u, część na Google+, Blipie, czy Twitterze. Kto pierwszy ten oczywiście lepszy. Jak być szybszym od innych? Wystarczy, że polubisz, dasz plusa lub zasubskrybujesz AppleApps.pl w jednym lub wszystkich kanałach informacyjnych. Bądź pierwszy!

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...