Google Maps już w App Store! Czy to koniec Apple Maps?!

Stało się! Apple zatwierdziło aplikację Google Maps. Dostępna jest już oficjalnie w App Store poprzez iTunes. Google jednak nie ograniczyło się do podstawowej funkcjonalności jaką oferowała aplikacja stworzona prze Apple we wcześniejszych wersjach iOS. Google wdrożyło tryb nawigacji turn-by-turn, którym to przechwalało się Apple na konferencji dotyczącej iOS 6.

To może być prawdziwa kula u nogi dla map Apple. Jak wiadomo, nie spełniają podstawowej funkcji, oszukują użytkowników, gubią się, mylą kierunki, zdjęcia satelitarne są bardzo niedokładne szczególnie w Polsce a zachwalanej nawigacji turn-by-turn jak nie było tak nie ma mimo, że minęło już sporo czasu od jej zapowiedzi.

Czy Apple będzie brnęło dalej w temat własnych map czy temat ten zostanie porzucony? Apple mimo wszystko chyba zamierza udowodnić, że ich mapy nie będą tylko ładną, niefunkcjonalną zabawka tylko prawdziwym narzędziem. Mało tego! Możemy spodziewać się prawdziwej rewolucji! Dlaczego? A no dlatego, że nieoficjalnie Apple stara się o wykupienie całej firmy TomTom! Wyobrażacie sobie, że nagle wszystkie nasze nawigacje wyposażone w mapy TomTom mają Apple Maps? Może jeszcze nie teraz bo zamiast do Gdańska dojechalibyśmy do Krakowa ale w niedalekiej przyszłości? Kto wie..

Google Maps już do pobrania z App Store!

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...