Abstergo: przejmij pełną kontrolę nad zarządzaniem powiadomieniami

 Abstergo

 

Abstergo jest najnowszym tweakiem do zarządzania wiadomościami, który dopiero co wyszedł w sklepie Cydia. Dzięki Abstergo będziemy mogli czyścić oraz przekładać na później powiadomienia z lockscreenu oraz centrum notyfikacji w wiele różnych sposobów.

 

Projekt Abstergo powstał ponad rok temu, niestety deweloper odłożył jego produkcję na później, czego rezultatem było długie opóźnienie. Wielu ludzi wyczekiwało na pojawienie się tego tweaku od ponad roku i nareszcie Te osoby mogą się rozkoszować nową odsłoną naprawdę porządnego produktu. Jest on póki co jednym w swoim rodzaju tweakiem gdyż łączy on elementy wielu innych tweaków i dodaje wiele nowych funkcji w jeden kompletny pakiet.

 

Nie łatwe jest opisanie jak działa Abstergo. Najlepszym sposobem żeby zrozumieć ten tweak jest używanie go lub podglądnięcie go na jednym z filmów youtube. Sam mogę rozpisać ten tweak na parę miejsc, w których ma on główne zadania do wykonanie.

 

Sercem i miejscem gdzie najczęściej będziemy używać Abstergo jest lockscreen oraz centrum notyfikacji. To tutaj właśnie będziemy mogli sprawdzić wszystkie wiadomości i podjąć decyzję czy chcemy je usunąć, przełożyć na inny czas lub inną datę. Głównym zadaniem Abstergo jest czyszczenie wiadomości po przez umiejętne decydowanie o ich przełożeniu na inny czas albo kompletnym usunięciu. Jedną z pierwszych opcji jaką napotkamy używając Abstergo jest Clear Notifications. Ta opcja pozwoli nam na usunięcie wszystkich powiadomień na raz z naszego lockscreenu oraz centrum notyfikacji.  Opcja ta jest widoczna na lockscreenie podczas gdy mama czekające na nas nowe i stare wiadomości. Aby ją użyć musimy przesunąć palcem w dół na głównym widoku powiadomień.

 

 

Następnym nowym elementem gdzie zobaczymy nowe dodatki do naszego systemu powiadomień, jest użycie funkcji do przypominania – Reminder . Aby użyć tą funkcję musimy przytrzymać nasz palec na jednej z otrzymanych wiadomości na lockscreenie lub w centrum notifikacji, po czym wyświetli się nam nowe okno z wieloma opjacmi dotyczącymi kiedy i na jaki czas chcemy przełożyć powiadomienie o  danej wiadomości.

 

 

Po tym jak wybierzemy czas i datę o której chcemy otrzymać ponowne powiadomienie z tą samą wiadomością, będziemy mogli zadecydować czy chcemy wciąż widzieć  tą wiadomość na naszym lockscreenie. Jeżeli zdecydujemy się ją wyczyścić z lockcsreenu to i tak pojawi się ona ponownie na naszym ekranie podczas przypomnienia.

Następną dobrą funkcją jest indywidulane czyszenie pojedynczych wiadomości z lockscreenu. Powiedzmy że dostaliśmy 10 wiadomości od tej samej osoby ale nie chcemy widzieć na locksceenie jednej z tych wiadomości. Wystarczy przesunąć palcem z prawej stronie na wybranym powiadomieniu i zobaczymy CLEAR przycisk do usuwania pojedynczych wiadomości. W przypadku kiedy chcemy usunąć wiadomości z ustawionym przypomnieniem, dostaniemy komunikat gdzie musimy potwierdzić nasze akcje.

 

 

Oprocz tego można dodac że Abstergo działa z niektórymi tweakami jak: Lockinfo 5, Ipsum itp. Miej na uwadze to, że jest to bardzo młody tweak wiec możesz napotkać kilka problemów podczas używania go z np. QuickReply dla Vibera oraz WhatsApp. Deweloper Abstergo potwierdził że tweak będzie się jak na razie kraszować z tymi dwoma. Abstergo nie ma jak na razie żadnych opcji do ustawiania i działa zaraz po instalacji.  Wszystkie elementy tweaku są idealnie wkomponowane w UI systemu dzięki czemu będziemy czuli tak jakby tweak był zrobiony przez samo Apple.

 Abstergo kosztuje 1.99 dolarów w sklepie Cydia i jest wart swojej ceny. Działa on na wszystkich iDevices łącznie z iPadem. Zamierzasz kupić lub już używasz Abstergo? Daj nam znać co o nim myślisz w poniższej sekcji komentarzy.

 

 

 

Damian Walusz

 

 

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj AppleApps.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...