F.Lux – regulacja barwy ekranu za pomocą aktualnego czasu

 Flux-Screenshotnight

Jeżeli kiedykolwiek próbowałeś czytać na iPadzie lub iPhone w nocy przy wyłączonym świetle to wiesz, że po zaledwie kilku minutach Twoje oczy zaczną odczuwać bół spowodowany ostrą jasnością ekranu. Niestety nawet jeśli ustawimy ekran na najniższą jasność to wciąż będzie ona za ostra na dłuższe czytanie w nocy. Na nasz ratunek przychodzi F.lux. Tweak ten reguluje kolor albo raczej barwę ekranu na podstawie tego jaki jest czas w miejscu w którym się aktualnie znajdujemy.

 

 

Po instalacji tweaku, będziemy mogli znaleźć dwa miejsca z opcjami do regulowania F.lux. Pierwszym miejscem jest osobna aplikacja F.lux gdzie możemy wybrać dokładną barwę ekranu w dzień i w nocy. Aplikacja również zawiera serwis do pobierania naszej lokacji i jest to wskazane żeby go włączyć. Po zakończeniu ustawień nasz ekran będzie gotowy na zmianę barwy, którą powinniśmy uświadczyć momentalnie. W zależności od upływającego czasu, nasz ekran będzie się robił bardziej pomarańczowy. Zważ na to że kolor ten może nie wyglądać tak dobrze jak oryginalna barwa, ale za to pozwoli on twoim oczom na odpoczynek i moment relaksu.

 

 

Drugim miejscem do ustawienia opcji jest Settings<F.Lux. Tu będziemy mogli ustawić 4 barwy ekranu, które są z góry dla nas  gotowe do wyboru

Nocna barwa:

  • Candle
  •  Incandescent
  • Halogen
  • Fluorescent

Dzienna barwa:

  • Halogen
  • Fluorescent
  • Midday Sun
  • Normal

Po wybraniu jednej z tych czterech barw, F.lux przestanie używać koloru, który wybraliśmy wcześniej w pierwszej aplikacji. Oprócz tego mamy dwie dodatkowe opcje o nazwie Long Transition – ta opcja pozwoli na bardzo wolną zmianę koloru dzięki czemu nasze oczy nie odczują momentalnej różnicy miedzy dzienną i nocną barwą. Druga opcja pozwoli na wyłączanie f.luxa przy edycji zdjęć lub kolorów.

 

Pamiętaj o tym że F.lux chodzi w tle procesów na naszym teflonie, wiec nie będzie potrzeby otwierania opcji lub aplikacji żeby uaktywnić barwę ekranu. Wszystko odbywa się automatycznie na podstawie upływającego czasu oraz naszej lokacji. Wskazanym jest aby uaktywnić serwis do lokalizacji.Można jeszcze dodać, że F.lux nie ma dużego wpływu na baterię, będzie ona działać niemal identycznie z minimalnie większym zużyciem.

 

 

F.lux jest również dostępny na Maca i Windowsa. Oryginalny projekt powsta kilka lat temu na Macu, po czym emigrował on na Windowsa i iOS . Sam deweloper podkreśla ze używanie f.lux poprawi naszą jakość snu po długotrwałym użytku nowej barwy na ekranie. Im lepiej ustawimy poprawną barwę ekranu tym łatwiej i szybciej będziemy mogli zasnąć po czytaniu na iPhonie lub iPadzie.

F.lux jest dostępny za darmo w sklepie Cydia na BigBoss repo. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tweakiem i chcesz go także wypróbować na swoim komputerze,  to możesz go ściągnąć za darmo z poniższej strony. Daj nam znać co myślisz o F.lux w poniższej sekcji komentarzy.

Oficjalna strona z dostępnymi za darmo aplikacjami na Maca i Windowsa.

http://stereopsis.com/flux/

Damian Walusz

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...