LOCKINFO 5 – lepsze kontrolowanie powiadomień na iOS

lockinfo5banner

Lockinfo 5 jest nową odsłoną jednego z najpopularniejszych tweaków z Cydi. Wcześniejsze wersje Lockinfo 4 były tak popularne że doszły one do legendarnego statusu wśród użytkowników Cydi. Można śmiało powiedzieć że samo Apple musiało się trochę wzorować na Lockinfo kiedy kreowało Notification Center. Od kilku miesięcy mamy już dostęp do nowego Lockinfo 5, które przedstawia kompletnie nową wizję jak system powiadomień powinien wyglądać na iOS. Kto wie, może samo Apple będzie się znów wzorować na Lockinfo przy budowie nowego iOS.

 

Dla tych którzy nie mieli przyjemności używania  wcześniejszych wersji LI, postaram się w skrócie opisać czym jest i co robi LI 5.

Więc czym jest Lockinfo 5?

Lockinfo ulepsza system powiadomień na twoim iPhonie (wersja na iPada jest wciąż w produkcji). LI daje ci możliwość kompletnej kontroli nad nowymi powiadomieniami. Możesz zadecydować które powiadomienia chcesz widzieć na lockscreenie, a których nie chcesz. Jeśli dostajesz dziesięć wiadomości z dziesięciu różnych aplikacji. Możesz w mgnieniu oka usunąć wybrane wiadomości, a reszta będzie wciąż widoczna na lockscreenie. Możesz kategoryzować wiadomości jak Ci się podoba. Dodatkowo możesz ustawić widoczność kalendarzy i innych przydatnych widgetów na lockscreenie. Generalnie, LI5 daje ci możliwość używania notification center na „sterydach” wprost z  twojego lockscreenu. Najlepszą cechą Lockinfo jest to, że wygląda bardzo czysto i zorganizowanie w porównaniu do IntelliScreenX. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia.

Normalny widok z Filter Barem

Filter Bar u dołu odsłania dostępne widgety

 

Patrząc na zdjęcia Lockinfo, zauważysz tam pasek z wieloma ikonkami od różnych aplikacji (tzw. Filter Bar). To jest właśnie najnowsza funkcja dzięki której LI5 jest bardzo ciekawym i innowacyjnym tweakiem.  To jest właśnie tutaj gdzie magia Lockinfo się zaczyna. Przyciskając na każdą ikonkę z osobna będziesz w stanie zobaczyć osobne wiadomości z każdej aplikacji. Jeśli chcesz widzieć wszystkie wiadomości na raz wystarczy ze klikniesz na pierwszą ikonkę z czerwonym kołkiem i wszystkie wiadomości się pojawia na ekranie.  Aby usunąć wiadomości z poszczególnych aplikacji wystarczy że przyciśniesz na ikonkę z aplikacją twojego wyboru i wybierzesz usuwania lub włączanie wiadomości.

Dodatkowo deweloper Lockinfo, David Ashman, dał nam trzy opcje do wyboru gdzie możemy wybrać widoczność Lockinfo na lockscreenie.

  • Consolidated – daje możliwość przeglądania widgetów i wiadomości w jednym i tym samym widoku
  • Notification+Widgets – widomości będą widoczne za każdym razem jak włączymy telefon, żeby zobaczy widgety musimy przeciągnąć Filter Bar w dół.
  • Notifications Only – ta opcja usunie filter bar i widgety. Wiadomości będą pokazywany normalnie bez kategorii.

 

 

Oprócz tego, mamy dostęp do wielu innych opcji. Jednym z lepszych dodatków jest  tweak Forecast który przychodzi jako darmowy bonus z LI5. Forecast pokazuje aktualną pogodę na lockscreenie i jest widoczny tam gdzie wcześniej był  główny zegar. Następnym dobrym dodatkiem są ikony w pasku statusu. Dzięki nim możemy widzieć jakie czekają na nas powiadomienia bez otwierania notification center albo zaglądania do lockscreenu.  Ikony w pasku statusu pookazują: pocztę, sms, telefon, kalendarz i ikonę na generalne powiadomienia ze wszystkich innych aplikacji.

 

 

LI5 także pozwala Ci na chowanie głównego zegara i dolnego slidera do otwierania telefonu z lockscreenu, zmienianie wielkości czcionki i wiele innych opcji dzięki którym twój lockscreen będzie miał dużo więcej miejsca na wiadomości.

 

Link z prezentacją Lockinfo 5 przez Davida Ashmana

 

Lockinfo 5 działa świetnie z innymi tweakami ulepszającymi lockscreen jak: SubtleLock, LockSliderz, Ipsum, JellyLock, Ayecon itp.

 

Lockinfo razem z Ayecon

 

Przy instalacji lockinfo pamiętaj o tym że nie możesz mieć zainstalowanego IntelliscreenX. Te dwa tweaki nie współpracują ze sobą czego rezultatem będzie nieustanne restartowanie telefonu oraz wchodzenie w tryb awaryjny.

Jeżeli chcesz sprawdzić jak działa LI5 możesz je ściągnąć za darmo z 14-dniowym okresem próbnym.  Lockinfo kosztuje $3.99 i jest aktualnie na przecenie. Normalna cena będzie się wahać w granicach $7.99.

Jeśli lubisz lub używasz Lockinfo 5 daj nam znać co o tym myślisz w poniższej sekcji komentarzy.

 

Damian Walusz

 

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...