MyVibe – jak skończyć z wibrującym iPhonem na stole

myvibe-cydia-tweak-ios-ijailbreak

 

Czy często doświadczasz tego jak twój iPhone bez przerwy wibruje na stole podczas otrzymywania nowych wiadomości lub podczas dzwonienia? Jesteś tym nieco poirytowany? Jeśli odpowiedziałeś na to pytanie, tak, to mamy dla ciebie idealne rozwiązanie.  Jest nim MyVibe.

MyVibe jest dosyć nowym tweakiem którego głównym zadaniem jest wyłączanie wibracji podczas jak iPhone leży na płaskiej powierzchni. Tak długo jak iPhone będzie leżał np. na stole, wibracje będą automatycznie wyłączone. Kiedy postanowimy usunąć iPhona z płaskiej powierzchni, wibracje włączą się automatycznie. Jest to generalnie prosty lecz genialny tweak, który zaoszczędzi nie jednemu z nas bólu głowy od nieustannych wibracji na twardym stole.

MyVibe posiada dosyć sporo lecz prostych opcji nad którymi nie trzeba spędzać dużo czasu.  Wydaje się to być z pozoru dosyć prosty tweak, jednakże jest on trochę bardziej skomplikowany niż się może nam to wydawać. Głównym elementem działania tweaku jest głęboko wbudowana w iOS funkcja o nazwie giroskop. Na szczęście jest to prosty do obsługi tweak i działa on od razu po instalacji.

Wspomniałem że MyVibe ma kilka opcji do ustawień, wiec spójrzmy co dokładnie mają te opcje do zaoferowania.

 

 

Pierwsze dwie opcje które od razu rzucą nam się w oczy to Upside Down Silencer i Table Vibrate. Pierwsza opcja powoduje kompletnie wyciszenie telefonu tylko wtedy kiedy telefon jest położony do góry nogami, skierowany ekranem do dołu. Dzwonek tak jak i wibracje będą kompletnie wyłączone na tak długo jak telefon będzie skierowany ekranem  w dół. Innymi słowami jest to ta sama opcja co Do Not Disturb. Druga opcja, Table Vibrate, jest odpowiedzialna za wibracje telefonu podczas gdy zadecydujemy się przełączyć iPhona na tryb wyciszający. Jest to bardzo przydatna opcja, gdyż często nie chcemy słyszeć dzwonka i wybieramy zamiast tego wibracje. Dzięki tej opcji nasz telefon będzie wibrował nawet jak go zostawimy na płaskiej powierzchni pod warunkiem ze iPhone jest w trybie wyciszającym. Jeżeli postanowimy wyłączyć tą opcję to nasz iPhone nie będzie wibrował pomimo tego że jest w trybie wyciszającym na wibracjach.

Następnymi dwoma opcjami jest Sensitivity i Status Bar Icon. Sensitivity opcja jest odpowiedzialna za to jak szybko MyVibe może wykryć położenie naszego telefonu na płaskie lub nie równej powierzchni. Naturalnie, wskazanym wyborem dla większości z nas będzie wybranie High albo Very High wrażliwości giroskopu. Jeśli wybierzesz Low wrażliwość to jest to bardzo prawdopodobne ze MyVibe będzie się uaktywniał podczas trzymania telefonu w ręce lub kieszeni. Na pewno dla większości z nas taka sytuacja była by nie mile widziana.

 

Ostatnią opcją jest wybranie widoczności ikonki w pasku statusu. Za każdym razem jak telefon będzie na płaskiej powierzchni z wyłączonymi wibracjami, MyVibe ikonka pojawi się w górnym pasku.

 

Ikonka MyVibe wskazuje kiedy tweak zaczyna działać

 

MyVibe działa świetnie i jest naprawdę potrzebnym tweakiem dla ludzi którzy używają  przez cały czas wibracji i dzwonka. Jeśli jesteś jednym z  tych ludzi to możesz kupić MyVibe za 1.99 dolarów w sklepie Cydia. Myślę ze jest to naprawdę dobra cena rozważając jak dużo funkcji dodaje ten tweak do naszego iPhona. Daj nam znać co myślisz o MyVibe w poniższej sekcji komentarzy.

 

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

 

Damian Walusz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...