Xpandr 2 – wspaniały tweak dodaje skróty klawiatury w mgnieniu oka

 

XpandrIcon@2x

 

Xpandr 2 jest idealnym tweakiem dla osób, które spędzają dużo czasu na pisaniu  różnego rodzaju tekstów na urządzeniach iOS. Tweak ma jedno zadanie do wykonania, ale za to bardzo przydatne. Rozwija on wszystkie klawiaturowe skróty w pełne wyrazy natychmiast po wpisaniu danego skrótu. Daje to nam pewnego rodzaju łatwość w pisaniu oraz przyspiesza cały proces pisowni.

 

Xpandr 2 wkomponowuję się we wbudowaną funkcję iOS do dodawania automatycznych skrótów.  W normalnych okolicznościach bez zainstalowanego Xpandr 2, możemy ustawić rożnego rodzaju skróty po czym będą one się nam wyświetlać jako propozycje podczas pisania tekstu lub wiadomości. Każdą z tych propozycji musimy potwierdzić po przez naciśnięcie spacji. Po instalacji Xpandr 2, nie będziemy musieli potwierdzać tych propozycji, ponieważ będę one się wgrywać automatycznie za każdym razem jak wpiszemy wybrany przez nas skrót.

 

 

 

Na przykład często muszę wpisywać swój adres email’owy na różnych stronach albo gdy pisze SMS-y do moich znajomych.  Żeby wpisać mój email ustawiłem skrót na klawiaturze „DW” po czym ma się on natychmiast rozwinąć w pełen adres „Damian.walusz@gmail.com”. Czyli DW = Damian.walusz@gmail.com, proste. Xpandr ratuje nas od monotonnego pisania tych samych wyrazów oraz wciskania spacji za każdym razem jak chcemy wybrać skrót.

 

iOS 5 był pierwszym systemem Apple, który dodał funkcję do robienia skrótów. Przed iOS 5, starze wersje nie mogły mieć ustawionych skrótów na klawiaturze. Właśnie wtedy na ratunek iOS 4 przyszła pierwsza wersja Xpandr 1. OSX system nie ma żadnych funkcji do robienia skrótów aż do dzisiaj. Jedyną opcją na Maca jest aplikacja o nazwie TextExpander. Działa one niemal w identyczny sposób jak Xpandr 2 na iOS, tylko że posiada więcej opcji do ustawienia. Windows ma kilka aplikacji bazujących się na TextExpanderze, ale nie są one aż tak zaawansowane. Jednakże, wszystkie te aplikacje działają niemal w identyczny sposób i są tak samo  przydatne bez znaczenia na jakim systemie lubimy pisać.

 

Wracając do Xpandr 2. Po instalacji Xpandr 2, idź do głównych opcji nastaw Xpandr w tryb działający naciskając na Expand Immediately . Pamiętaj o tym że musisz pierw ustawić skróty do swojej klawiatury aby używać Xpandr’a. Aby ustawić skróty idź tutaj Settings<General<Keybaord<Shortcuts. W tym miejscu będziesz musiał wpisać nazwy wyrazów/skryptów/emaili itp. oraz wybrać litery  które chcesz używać do wpisywania skrótów.

 

 

 

 

Najlepszą cechą Xpader’a jest to że działa on wszędzie w iOS’ie i w każdej aplikacji bez względu na język czy rodzaj tekstu.  W przypadku gdy nie masz zainstalowanego Xpandr’a, znajdziesz się w sytuacji gdzie nie będziesz mógł dodać skrótów w niektórych aplikacjach. Dodatkowo wszystkie utworzone skróty się synchronizują z Twoim kontem iCloud pomiędzy wieloma urządzeniami.

 

Możesz kupić Xpandr 2 za 1.99 dolarów w sklepie Cydia z BigBoss repo. Niektórzy mówią że jest to za wysoka cena za to że nie trzeba przyciskać klawisza spacji by zastąpić tekst. Ci ludzie nigdy nie zrozumieją tego tweaku chyba że zaczną używać TextExpander na Mac’u lub podobnych aplikacji na Windows’ie.  Dopiero wtedy będą oni mogli docenić prawdziwą zaletę używania Xpandr’a, gdyż wszystkie skróty będą oni mieli w zasięgu ręki na Mac’u, Windows’ie oraz iOS’ie.

 

 

Jeżeli używasz lub zamierzasz kupić Xpandr 2, daj nam znać co myślisz o tym tweaku w poniższej sekcji komentarzy.
Damian Walusz

 

 

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...