Atom – piękny lockscreen tweak do włączania aplikacji

atom

Wielu z nas może się zgodzić z tym, że lockscreen z iOS jest poniekąd nudny i bezużyteczny przez większość czasu podczas włączania telefonu. Tweak o nazwie Atom ma za zadanie zmienić tą sytuacji i dodać do lockscreenu sporo świeżości oraz funkcjonaliści. W przeciągu ostatnich lat mogliśmy uświadczyć wiele tweak’ów poświęconych ulepszaniu lockscreenu w iOS (Notifier+, LockLauncher, QuickDo, AnyLock). Wiele z tych tweaków było i jest naprawdę dobrymi, jednakże nie proponowały one wielkich zmian. Były one bardziej bazowane na już dostępnych konceptach zrobionych przez Apple, albo przez innych deweloperów z Cydii. Atom jest w tym przypadku wyjątkiem, który odróżnia sie od innych tweakow tym że ma sporo orginalości.

Głównym zadaniem atomu jest dostęp do sześciu wybranych aplikacji z lockscreenu w połączeniu z bardzo minimalistyczną szatą graficzną. Piękno atomu polega na tym, że go nie widać przez większość czasu aż do momentu kiedy zadecydujemy się włączyć jedną z naszych wybranych aplikacji. Dzięki minimalistycznej grafice, będziemy w stanie ujżeć naszą tapetę w pełnym blasku. Po instalacji atomu zauważymy brak slidera oraz otaczającego go paska u dołu w lokscreenie. Zamiast tego, będziemy mieli dostęp do przycisku w kształcie małego kółka na samym dole, którym możemy poruszać w każdym kierunku i w każde miejsce na lockscreenie. Zaraz po przyciśnięciu czarnego (lub białego) kółka uświadczymy piękną animację pokazującą nam 7 różnych ikon w samym centrum lockscreenu, które razem tworzą i przypominają kształt atomu.

W samym centrum lockscreenu pomiędzy sześcioma innymi aplikacjami jest widoczna ikona z kłódką. Wystarczy że najedziemy czarnym przyciskiem na tą ikonę i nasz telefon się odblokuje. Podążając tą samą zasadą możemy włączyć jedną z sześciu aplikacji. Wystarczy nacisnąć na czarne kółko u dołu i najechać nim na  aplikację naszego wyboru, po czym nasz telefon się odblokuje od razu w tej aplikacji.

Oczywiście deweloperzy  atomu zadbali o to aby móc zmieniać jakie aplikacje mają się wyświetlać na naszym lockscreenie. By zmieniać aplikacje wystarczy pójść do głównego panelu z opcjami w Settings i odnaleźć pasek z ikoną atomu.  W opcjach atomu odnajdziemy 6 różnych nazw, każda z tych nazw odpowiada za jedną z ikon na lockscreenie. Po wybraniu np. TOP LEFT, zobaczymy listę ikon gdzie możemy dokonać wyboru, która aplikacja ma się wyświetlać na lockscreeniu. Aby zmienić wszystkie ikony należy powtórzyć te same kroki dla następnych nazw ikon jak TOP RIGHT, MIDDLE LEFT itp. Po zakończeniu wybierania aplikacji wystarczy przejść z powrotem do lockscreenu, nacisnąć czarny guzik i zobaczymy jak wszystkie 6 ikon zostały zamienione na aplikacje naszego wyboru. Proste, prawda?

Jedynym minusem jaki uświadczyłem przy używaniu atomu to brak możliwości wyłączenia odgłosu odblokowującego telefon. Deweloper powiedział, że ten błąd będzie naprawiony w najbliższych update’ach. Drugim minusem jest zwalniająca animacji  kiedy naciskamy na czarny guzik. Za każdym razem jak naciskałem przycisk, miałem wrażenie że animacja nie włącza się tak szybko jak powinna. Pomimo tego że sprawdzałem ten tweak na iPhonie 4, wydaje mi się że taka animacja nie powinna w ogolę zwalniać.

Atom jest świetną alternatywą dla naszego niezbyt ciekawego lockscreenu, która doda wiele świeżości i nowego wyglądu naszemu iPhonowi. Ci którzy są znudzeniu codziennym lockscreenem w iOS, na pewno powinni sprawdzić jak działa i wygląda atom. Atom jest dostępny w Cydii za 1.99 dolarów. Dla tych co uważają, że jest to za drogi tweak lub nie mają jak zapłacić, polecam inny tweak z niemal identycznym pomysłem o nazwie JELLYLOCK. Moim zdaniem Jellylock jest dużo ładniejszym i lepszym tweak’iem.  Jellylock jest dostępny na prywatnym repo, które łatwo odnaleźć przez wyszukiwarkę google.

Jeżeli używasz atom i Jellylock lub zamierzasz kupić atom, daj nam znać co myślisz o tym tweaku w poniższej sekcji komentarzy.

Damian Walusz

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj AppleApps.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...