Definei – podmień słownik Apple na słownik własnego wyboru

 

Definei jest małym tweakiem ze świetnym pomysłem. W normalnych okolicznościach za każdym razem jak zaznaczymy jakiekolwiek słowo by znaleźć do niego definicje, zobaczymy opcję DEFINE i po jego naciśnięciu nowe okno ze słownikiem Apple. Definei pozwala na podmienienie słownika Apple z jakimkolwiek słownikiem naszego wyboru. Jak na razie jesteśmy ograniczeni do słowników ze stron internetowych. To znaczy, że nie możemy użyć słownika z naszych aplikacji. Mam nadzieję, że deweloper uwzględni tą opcję w następnych update’ach.  Pomimo dobrego pomysłu jakim jest tweak Definei, nie mogę powiedzieć, że działa on tak jak bym się tego spodziewał. Po ustawieniu strony z polskim słownikiem internetowym, nie otrzymałem żadnych definicji. Jedynie udało mi się przekierować do strony ze słownikiem gdzie mogłem szybko wkleić słowo, którym byłem zainteresowany. Jednakże słyszałem, że po poprawnym ustawieniu adresu strony wyłącznie z językiem angielskim, będziemy mogli dostawać poprawne definicje. W moim przypadku ustawiłem polski słownik do tłumaczenia wyrazów angielskich.

 

 

 

 

 

Definei może być naprawdę dobrym i przydatnym tweakiem w przyszłości. Póki co jest to obiecujący projekt do angielskich słowników, który potrzebuje kilku update’ów do prawidłowego działania z innymi językami oraz bardziej przejrzystych instrukcji jak ustawić strony ze słownikiem.

Definei jest dostępny w Cydii za darmo. Jeżeli go używasz i działa on poprawnie lub masz w planach jego używanie, daj nam znać co myślisz o Defnei w poniższej sekcji komentarzy.

 

jbapp-definei-03

 

Damian Walusz

 

 

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
Stone Wars - prawie, jak Wormsy
[KONKURS] AppCamp by Kainos w Polsce!
[Jailbreak Tweak] Okładka albumu zamiast ikony iPod'a
Jak zrobić własne graficzne logo operatora? [TUTORIAL]
25 miliardów aplikacji pobranych z App Store
Wybierz swoją domyślną przeglądarkę w iOS!
Zostań Redaktorem na AppleApps.pl
Pomóż pomarańczom schronić się przed deszczem!
Google Maps już w App Store! Czy to koniec Apple Maps?!
eWUŚ – Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców
Jewel Mania - mocno wciągające diamenty
Messages (Cydia) - pozwala na pisanie i odpowiadanie na SMS'y z każdego miejsca w iOS.
Xpandr 2 - wspaniały tweak dodaje skróty klawiatury w mgnieniu oka
NotesTweak - wklejaj notatki z Notes app prosto na swój homescreen
BREAKFINITY - Arkanoid na iOS
Aplikacje o wartości 17 dolarów są dziś DARMOWE