FullScroll – pełny ekran podczas przewijania list

fullscroll-deb-cydia

 

Ryan Petrich jest ostatnio dosyć zajęty wypuszczaniem nowych tweaków w Cydii. Jednym z jego najnowszych wynalazków jest tweak pod tytułem FullScroll, który daje nam podobną funkcjonalność jaką możemy doświadczyć podczas używania Chrome i Facebooka na iOS. Za każdym razem jak przewijamy w dół strony w Chromie, będziemy mogli zauważyć jak górny pasek z tytułem strony zniknie, dając nam możliwość przeglądania danej strony w pełnym ekranie. FullScroll daje nam niemal tą samą funkcjonalność do każdej aplikacji iOS i w każdym miejscu gdzie jest możliwość przewijania strony lub listy na iDevice.

Oprócz tego będziemy mogli ustawić, które aplikacje maja przechodzić w pełny ekran, a które nie. W głównym panelu Settings>FullScroll  odnajdziemy listę ze wszystkimi aplikacjami na naszym iOS. Wystarczy że wybierzemy daną aplikację i ustawimy jaki rodzaj pełnego ekranu chcemy uświadczyć podczas przewijania stron i list. Za każdym razem jak dokonamy zmian, nie musimy restartować systemu. Każda zmiana będzie natychmiast działać w naszych aplikacjach.

Mamy do wyboru trzy opcje:

  • chowanie paska tylko  z tytułem
  • chowanie paska z tytułem oraz przyciskiem
  • standardowe przewijanie w iOS

FullScroll jest naprawdę dobrym i oryginalnym tweakiem, który jest wart sprawdzenia. Nie doświadczymy żadnych radykalnych zmian w naszym systemie; raczej tylko minimalistyczną zmianę. Zmiana ta na pewno będzie doceniona przez ludzi co sobie cenią estetykę i przejrzystość stron do czytania. Jeśli chodzi o problemy z tweakiem to można powiedzieć że jak na razie nie działa on dobrze z wieloma aplikacjami do pisania SMS’ów oraz z aplikacjami gdzie się generalnie dużo pisze. Sam doświadczyłem problemu z innym tweakiem o nazwie MessageSwiper. Prawdopodobnie możemy się wkrótce spodziewać updatów, które poprawią kilka drobnych wad.

Filmik prezentujący FullScroll

https://www.youtube.com/watch?v=QYy1YsgdbEE

FullScroll jest dostępny za darmo w sklepie Cydia. Daj nam znać co myślisz o tym tweaku w poniższej sekcji komentarzy.

 

Damian Walusz

 

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...