Luna -lepsza kontrola nad Do Not Disturb oraz banerami w cichym trybie

IMG_0259-300x106

 

Jeśli jesteś fanem funkcji Do Not Disturb to na pewno musisz sprawdzić najnowszy tweak z Cydii pod tytułem Luna. Luna dodaje kilka świetnych opcji do funkcji Do Not Disturb. Tweak ten jest dziełem Ryana Petricha oraz Sentry, którzy zaczęli ze sobą współpracować już od jakiegoś czasu nad paroma tweakami.

 

Zadaniem Luny jest szybki i przejrzysty dostęp do funkcji Do Not Disturb. Normalnie żeby uaktywnić tą funkcję musimy odblokować nasz telefon, po czym przejść do głównych opcji i odnaleźć tam opcje do włączania funkcji wyciszania. Luna zaoszczędzi nam czasu na bezsensownym błądzeniu po opcjach ponieważ możemy uaktywnić funkcję Do Not Disturb z dwóch nowych miejsc za pomocą przesuwania palcem w dół ekranu. Pierwszym miejscem gdzie możemy zobaczyć Lune w akcji jest lockscreen. Wystarczy że przejedziemy palcem w dół na głównym zegarze i zobaczymy krótką animacje pokazującą jak funkcja Do Not Disturb się uruchamia. Drugim miejscem gdzie możemy uruchomić Do Not Disturb jest centrum powiadomień. Tak samo jak na lockscreenie, wystarczy że przejedziemy palcem w dół na centrum powiadomień i zobaczymy pół księżyc oznaczający uruchomienie funkcji do wyciszania. Aby wyłączyć funkcję wyciszania wystarczy że przejedziemy palcem w dół w identyczny sposób jak przy uruchomianiu, po czym zobaczymy animacja pokazującą wyłączający się Do Not Disturb albo raczej pół księżyc.

 

Luna również zawiera dodatkową funkcję, która może się okazać najbardziej przydatną i oryginalną funkcją w tym tweaku. Normalnie gdy uruchamiamy Do Not Disturb nie będziemy widzieć żadnych nowych wiadomości. Dzięki Lunie będziemy mogli widzieć przychodzące wiadomości tylko, że będą się one wyświetlać w nowej postaci nagłówka. Zamiast białego szerokiego nagłówka z wiadomością, ujrzymy chudy, czarny nagłówek umieszczony w pasku statusu . Mały rozmiar oraz kolor nagłówka spowodują to że będzie on prawie nie widoczny w większości sytuacji jak np. podczas oglądania filmu, albo czytania książek. Oczywiście dla tych co zawsze pozostają skupieni podczas pracy na iPhonie, nagłówek będzie wciąż widoczny.

 

 

 

Następnie mamy do wyboru gdzie chcemy używać Luny. Możemy wyłączyć Lunę na lockscreenie, a zostawić ją w centrum powiadomień i vice versa. Możemy wyłączyć Lunę w obydwu miejscach. Mamy również opcję do uruchomiana czarnych nagłówków oraz dźwięków od przychodzących wiadomości. Więc jak widać jest w czym wybierać jeśli chodzi o opcje Luny. Nagle prosta opcja jaką jest Do Not Disturb wydaje się być bardziej wyrafinowaną oraz godną uwagi funkcją nawet dla tych ludzi co sobie nią nie zawracali wcześniej głowy.

Luna jest dostępna w sklepie Cydia za 1.99 dolary. Jest to naprawdę dobry tweak, w który włożono sporo pracy. Działa on bezbłędnie, choć trzeba mieć na uwadze to że wiele innych tweaków z Cydia daję nam już podobne funkcje ( NCsettings, LockscreenToggles, DietBulletin itp). Niektórzy mogą się dziwić dlaczego ten tweak kosztuje aż 2 dolary, ponieważ mama inne darmowe alternatywy w Cydii. Wydaje mi się że tweak ten łączy wszystkie najlepsze elementy jakie dotychczas widzieliśmy w Cydii, i ulepsza funkcje Do Not Disturb do tego stopnia że większość ludzi może ją w końcu zacznie używać. Używasz lub zamierzasz kupić Lunę? Daj nam znać co myślisz o tym tweaku w poniższej sekcji komentarzy.

 

 

Damian Walusz

 

 

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...