Messages (Cydia) – pozwala na pisanie i odpowiadanie na SMS’y z każdego miejsca w iOS.

 113629-128

Messages jest nowym tweakiem stworzonym przez utalentowanego dewelopera o imieniu Ma Jun (twórca Bulletin, QuickDo). Messages jest idealnym rozwiązaniem pomiędzy BiteSMS i pierwotną aplikacją Messages. Pozwala on na odpowiadanie i tworzenie nowych SMS z jakiegokolwiek miejsca w iOS. To znaczy, że nie musimy wychodzić z jednej aplikacji i otwierać aplikację z SMS’ami aby napisać wiadomość.

 

 

Niektórzy ludzie nie lubią używać BiteSMS ze względu na częste komplikacje z innymi tweakami oraz wysoką cenę tweaku (10 dolarów). W dodatku BiteSMS jest przepełniony różnego rodzaju opcjami co może spowodować u wielu ludzi zdezorientowanie.  W tym przypadku Messages jest idealną alternatywą dla ludzi, którzy szukają za szybką i prostą aplikacją do odpowiadania i pisania nowych SMS’ów. W dodatku Messages w pełni działa z iPadem co nie może być powiedzane o BiteSMS. Jest to naprawdę wielki plus dla Messages, ponieważ iPad jest idealnym urządzeniem do pisania wiadomości.

 

 

 

Messages działa w lockscreenie jak i w odblokowanym trybie iOS. Wystarczy przejechać albo nacisnąć palcem na wyświetloną wiadomość i zobaczymy otwierające się okno do pisania SMS.  To jest tak proste, że nikt nie będzie mógł się oprzeć prostocie tego tweaku. W dodatku wygląda on tak jakby był zrobiony przez samo Apple. Nie zdziwiłbym się gdyby w najbliższej przyszłości Apple postanowiło dodać właśnie taką funkcję dla iOS.

Messages zawiera kilka opcji do ustawień, które można znaleźć w panelu Settings. Możemy wybrać kolor okna do pisania wiadomości: czarny, albo jasny niebieski. Następnie możemy ustawić sposób w jaki chcemy otwierać nowe okno do pisania SMS. Aktywacja działa z dwoma innymi tweakami: Activator oraz wcześniej wspomniany QuickDo. Osobiście uważam, że QuickDo działa dużo lepiej jako aktywator dla Messages. Następnymi opcjami jest wygaszanie ekranu zaraz po napisaniu odpowiedzi, oraz instrukcja jak wybierać i dodawać kontakty do okna z SMS’ami. Można wyłączyć opcję do szybkiego odpowiadania na nowe wiadomości. Jednak to właśnie ta opcja jest najbardziej cenną funkcją w tym tweaku. Ostatnim bonusem jaki daje nam Messages tweak jest skrót w centrum notifikacji do tworzenia nowych SMS’ów. Wystarczy wejść do opcji centrum notyfikacji, znaleźć skrót i wrzucić go do okna notyfikacji.

 

 

 

Messages jest dostępny w sklepie Cydia za 3.99 dolarów z  limitem licencji do 5 urządzeń używających ten sam email. Jest to co prawda wygórowana cena, ale tweak jest produktem pierwszej jakości i dostarczy każdemu radości z jego używania.

 

Film prezentujący Messages

http://v.youku.com/v_show/id_XNTQ0MDMyMTY4.html

 

Używasz albo myślisz nad kupnem Messages? Daj nam znać w poniższej sekcji komentarzy co myślisz o tym tweaku.

 

Damian Walusz

 

 

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj AppleApps.pl na BlipieTwitterzeFacebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...