PowerMusic oraz MiniPlayer – kontroluj muzykę w stylu iTunes 11 na iOS.

MiniPlayer-Cydia-Tweak

 

Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję ujrzeć odsłonę tweaku PowerMusic MiniPlayer przez dewelopera MPow. Tweak ten daje nam dostęp do listy albumów z naszej biblioteki muzycznej na lockscreenie. Jest to naprawdę dobry tweak po dobrej cenie dla ludzi, którzy uwielbiają słuchać muzyki na iDevice. PowerMusic jest jednakże tweakiem, który skupia się w głównej mierze na lockscreenie. Ma on jedną opcję gdzie możemy dodać odtwarzacz do Centrum Powiadomień, choć moim zdaniem nie jest to najlepsza metoda do kontroli muzyki. Na szczęście ten sam deweloper postanowił wypuścić nowy tweak pod nazwą MiniPlayer, który jest dodatkiem do PowerMusic. Zadaniem MiniPlayer jest dostęp do naszej biblioteki muzycznej nie tylko z lockscreenu, czy centrum powiadomień, ale również z jakiegokolwiek innego miejsca w iOS’ie. Efekt ten jest uzyskany za pomocą małego odtwarzacza muzyki w style iTunes 11, który będzie widoczny zawsze i wszędzie w zależności od naszego upodobania.

PowerMusic działa tylko na lockscreenie

MiniPlayer działa w każdym miejscu w iOS, wliczając w to lockscreen.

PowerMusic oraz MiniPlayer dają nam opcję do kontrolowanie muzyki z Centrum Powiadomień

Najbardziej ciekawym elementem MiniPlayer jest sposób w jaki możemy schować albo przesuwać w dowolne miejsce odtwarzacz muzyki. Jest to dosyć ciekawe podejście do dotychczasowej kategorii muzycznej którą mogliśmy zaobserwować w tweakach Cydii.Wystarczy że naciśniemy palcem na odtwarzacz i zaczniemy go przesuwać w dowolne miejsce na naszym ekranie. Możemy przejrzeć z odtwarzacza bibliotekę muzyczną tak samo jak to miało miejsce z PowerMusic na lockscreenie. Następnie po wybraniu danej piosenki możemy schować nasz odtwarzacz po prawej stronie ekranu. Wystarczy że zaczniemy przesuwać MiniPlayer w prawą stronę aż odtwarzacz sam się schowa, albo wystarczy że naciśniemy na obrazek z albumem i uzyskamy ten sam rezultat. Aby dostać się z powrotem do MiniPlayer, wystarczy najechać na lekko wystającą ikonkę z prawej strony ekranu i odtwarzacz się automatycznie wysunie w samo centrum naszego ekranu.

Wersja na iPada

W dodatku PowerMusic tak samo jak MiniPlayer mają opcję dla Activatora (oraz QuickDo). Wystarczy  ustawić metodę aktywacji tych dwóch tweaków i możemy je włączać i wyłączać kiedy się nam to podoba. Opcja ta jest dosyć przydatna ponieważ czasami duża wystająca ikona z prawej strony ekranu na iPadzie może nam bardzo przeszkadzać podczas robienia innych rzeczy na iPadzie czy iPhonie. Dzięki opcji do Activatora możemy kompletnie schować wystającą ikonkę, po czym z powrotem ją przywrócić do życia. Wersja MiniPlayer na iPhonie różni się o tyle, że schowana ikonka odtwarzacza po prawej stronie jest prawie niewidoczna, a na iPadzie jest dosyć duża.

Film z prezentacją tweaku MiniPlayer

https://www.youtube.com/watch?v=rLssH5BEKbg

https://www.youtube.com/watch?v=h74AFdA8X-c

FIlm z prezentacją PowerMusic

https://www.youtube.com/watch?v=IjfOXHgugZg

MiniPlayer jest dostępny w Cydii za 2.00 dolary, a ci którzy już zakupili wcześniej PowerMusic dostaną zniżkę do 1.00 dolara. PowerMusic kosztuje 2.00 dolary, czyli razem dwa tweaki wyniosa 3 dollary. Używasz jednego z tych dwóch tweaków albo zamierzasz je kupić?  Daj nam znać co myślisz o MiniPlayer oraz PowerMusic w poniższej sekcji komentarzy.

 

AKTUALIZACJA: Kilka dni po oficjalnym wypuszczeniu tweaku, MiniPlayer dostał duży update z numerem 2.0, którego twórcą jest teraz również Surenix ( deweloper Ayecon’u). MiniPlayer wygląda i zachowuję się dużo lepiej, w szczególności na iPadzie.

 

 

Tym razem schowany odtwarzacz wygląda tam samo na iPhonie i iPadzie.

 

 

Damian Walusz

 

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...