Velox – użyj ikon aplikacji z homescreenu do sprawdzania powiadomień

velox1

Można śmiało powiedzieć, że Velox jest tweakiem rewolucyjnym i byłaby to mile widziana funkcja w nadchodzącej odsłonie systemu iOS 7. Niestety, znając Apple nie uświadczymy tej funkcji tak prędko więc pozostaje nam się cieszyć z idealnego tweaku Cydii – Velox.

Velox pozwala nam na używanie ikon z naszych aplikacji w kompletnie inny sposób do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Zamiast otwierać aplikacje by sprawdzić powiadomienia wystarczy, że przejedziemy palcem po ikonie w górę lub w dół i zobaczymy rozwijającą się listę ze wszystkimi powiadomieniami. Oprócz tego Velox pozwala nam na dużo więcej niż sprawdzanie tylko powiadomień.  Możemy rozwinąć małe okno z aparatem do robienia zdjęć, sprawdzić pogodę, kalendarz, robić szybkie notatki, zmieniać muzykę, używać przełączników i wiele innych przydatnych funkcji. Velox zaoszczędza nam czasu na zbędnym otwieraniu jednej aplikacji za drugą. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia aby zrozumieć jak przydatnym tweakiem jest Velox.

Oprócz tego deweloperzy Veloxa zapowiadają nadchodzące updaty z nowymi dodatkami oraz współpracą z innymi tweakami Cydii. FolderEnhancer czy InfiniFolders zostały już dostosowane do tego by współgrać z Veloxem. Następnie deweloperzy zapowiadają dodatkowe wtyczki do folderów. Można dodać że Velox nie zwalnia naszego systemu w widocznym stopniu. Listy z powiadomieniami czy też same aplikacje otwierają się tak samo szybko jak miało to miejsce wcześniej. Należy jeszcze dodać że możemy komponować nowe wiadomość oraz odpowiadać na starsze po przez używanie Veloxa. Velox daje nam możliwość szybkiego pisania SMS’ów  w nomym oknie. Niestety funkcja ta jeszcze nie działa w stu procentach tak jak powinna, ale powinno to być naprawiano w następnych updatach. Dla tych co są zainteresowani pełną instrukcją oraz konfigurowaniem opcji, można pójść do głównego panelu SETTINGS i odnaleźć  opcje Velox. Jak na razie mamy do wyboru w którą stronę chcemy przejeżdżać palcem by rozwinąć listę oraz parę drobnych dodatków.

Velox jest dostępny w sklepie Cydia za 1.99 dolarów co jest naprawdę dobrą ceną na tego pokroju tweak. Jest to tweak rewolucyjny gdyż zmienia on kompletnie wizję tego jak sprawdzać wiadomości i współpracować razem z aplikacjami w szybki i zaradny sposób. Zapomnijcie o używaniu Widgetów, Velox zapoczątkował nową erę. Używasz Veloxa lub zamierzasz go kupić? Daj nam znać co o nim myślisz w poniższej sekcji z komentarzami.

Damian Walusz

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze,  Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...