Wtyczki do Veloxa

Clock-Velox

Minął już prawie tydzień od wyjścia jednego z najbradziej oczekiwanych oraz podziwinaych tweaków  Cydii – Velox. W związku z tym chciałem teraz się skupić na nowych dodatkach do Veloxa, które zaczynają wychodzić w Cydii niemal codziennie. Velox daje nam ogromne i nieskończone możliwości do współpracy z naszymi aplikacjami. Pozwala on nam na szybsze pracowanie, poprzez zaoszczędzanie czasu na zbędnym otwieraniu aplikacji. Możemy sprawdzać powiadomienia lub używać aplikacji bez potrzeby włączania samych aplikacji. Potencjał Veloxa jest nieskończony. Zaczynając na sprawdzaniu powiadomień i kończąc na użwyaniu aplikacji w sposób jaki wcześniej sobie nie wyobrażaliśmy. Rewolucja iOS’u czeka na nas tuż za rogiem. Teraz wszytko leży w rękach deweloperów Cydii oraz może w przyszłości deweloperów Apple.

Jak na razie wyszło około dziesięciu wtyczek do Veloxa, co jest naprawdę obiecującym startem jak na pierwsze sześć dni od wyjścia tweaku . Wszystkie wtyczki są dostępne w Cydii za darmo.

 

Addial for Velox jest najbardziej ambitną i chyba jak na razie najlepszą wtyczką do Veloxa. Addial doda kilka ciekawych opcji do aplikacji z Kontaktami. Normalnie Kontakty działają z Veloxem poprzez wyświetlanie listy z naszymi kontaktami. Addial zmieni listę na trzy przyciski do wyboru. Pierwszy przycisk pozwoli nam na szybkie dodawanie nowych kontaktów, drugi przycisk da nam możliwość wykręcania numeru telefonicznego i dzwonienia, trzeci przycisk pozwoli nam na dzwonienie do istniejącego już kontaktu.

 

 

 

 

Carrox jest wtyczką działającą tylko z aplikacją z AppStore’u pod tytułem „CARROT – to-do list”. Aplikacja służy do robienia codziennych planów zajęć. Sama wtyczka pozwoli nam na wyświetlenie tych planów w małym folderze Veloxa pokazującym listę naszych następnych zadań.

 

App Store for Velox oraz AppLook for Velox działają niemal w identyczny sposób, choć obydwie wtyczki jak na razie mają parę błędów czego rezultatem może być nie poprawne działanie. Wtyczki te pozwolą nam na wyszukiwanie jakichkolwiek aplikacji z AppStore’u. Wystarczy że otworzymy folder Veloxa na aplikacji AppStore i zobaczymy miejsce do wpisywania nazw. Pierw musimy wpisać nazwę i wcisnąć ENTER/RETURN przycisk. Pierwsza wtyczka otworzy aplikacje AppStore  ze wszystkimi rezultatami. Druga wtyczka pokaże nam wszystkie rezultaty w samym folderze Veloxa pod AppStore’em.

 

Torch for Velox pozwoli nam na szybkie włączanie latarki z wielu aplikacji poświęconych oświetlaniu, które możemy znaleźć w AppStorze. Wystarczy że otworzymy folder Veloxa pod jedną z tych aplikacji i naciśniemy na niego by włączyć latarkę. Aby wyłączyć latarkę wystarczy zamknąć albo nacisnąć na folder Veloxa.

 

 

UnlimTones Velox Plugin pozwoli nam na wyszukiwanie popularnych dzwonków oraz tonów z darmowej aplikacji UNLIMTONES, którą możemy znaleźć w Cydii. Po otworzeniu folderu Velox, możemy szukać dzwonków wpisując nazwy oraz możemy je przesłuchiwać po nawigacji do okna MANAGE. Dodatkowo możemy ustawić nasz dzwonek po przez podwójne naciśnięcie na dzwonek naszego wyboru albo ustawić dzwonek do iMessage przez potrójne naciśnięcie.

 

Stopwatch for Velox da nam opcję do używania stopera wprost z folderu Velox pod aplikacją Zegara. Możemy zatrzymać i uruchomić stoper kiedy tylko chcemy. Jedynym minusem jest to że za każdym razem jak zamkniemy folder Veloxa, stoper przestanie działać i będziemy musieli go włączyć od nowa.

 

Google Search for Velox jest dosyć prostą wtyczką. Pozwala nam ona na wyszukiwanie rezultatów z aplikacji google. Po wpisaniu nazwy jaką chcemy wyszukać zostaniemy przekierowani do Safari z listą rezultatów od google.

 

Compass for Velox da nam możliwość szybkiego podglądnięcia kompasu z aplikacji Kompas.  Zamiast otwieranie aplikacji możemy szybko podglądnąć nasz kompas.

 

BiteSMS quick reply/compose tak naprawdę to nie jest to wtyczka do Veloxa, ale deweloperzy Veloxa zadbali o to by BiteSMS w pełni działał z ich tweakiem. Czego efektem jest szybkie pisanie oraz odpowiadanie na SMS z folderu Veloxa pod aplikacją Wiadomości. Za każdym razem jak otworzymy folder Veloxa z Wiadomościami, będziemy mogli użyć BiteSMS klikając na nowy SMS.

Pare innych wtyczek Things for Velox i Nyan Car for Velox

 

Jak na razie to będzie na tyle jeśli chodzi o wtyczki do Veloxa. Nie byłbym zdziwiony gdyby w nadchodzących dniach wyszło jeszcze więcej wtyczek z jeszcze bardziej oryginalnymi pomysłami.  Jest to bowiem kwestią krótkiego czasu żeby Velox się przyjął na stale u każdego użytkownika Cydii. Daj nam znać co myślisz o Veloxie i nowych wtyczkach do niego w poniższej sekcji komentarzy.

 

Damian Walusz

 

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo bądź na bieżąco dzięki subskrypcji! Kliknij ‘Lubię to’ na górze strony, obserwuj  AppleApps.pl na  Blipie,  Twitterze, Facebooku lub przez RSS czy Google+. Każda ‘Lubiąca’ osoba przyczynia się do codziennego wzrostu chęci napisania kolejnego artykułu.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...